Jeden deň v Tavolara

 tavolara.jpg


Tavolara Island vyzerá impozantné hory v uprostred mora, strmé útesy s výhľadom na more a vysokými hrebeňmi, pričom najväčší dosahuje 565 m, dobre viditeľné z nášho bydliska.

To je nepochybne súčasťou prírodného dedičstva a krajiny na Sardínii a návšteva je povinná, pretože je veľmi blízko k nášmu pobytu, ale predovšetkým ku kráse svojich pláží a jeho pôvodný teritoriálne štruktúre!

Odporučila by som tento výlet na pekný slnečný deň a s malými rozbúrenom mori, pretože je nutné prejsť úsek mora.

Môžeme, podľa vlastného uváženia, spoliehať trajekty opúšťať od Porto San Paolo a 15/20 minút povedie k dokovacej Tavolara; cena nie je príliš vysoká a zaisťuje vám krátky a bezpečného prechodu.

Ak máte pocit, odvážnejší si môžete prenajať loď na celý deň (alebo aj pol dňa, ale v tomto prípade odporúčam si ju po celý deň).

Aj v Porto San Paolo existujú rôzne požičovne, kde si môžete vybrať svoj čln, tiež voľne pojazdné bez licencie (ale určite sa veľa zdravého rozumu, aby nedochádzalo k nežiaducim volanie pobrežná stráž).


Najať loď vám umožní predĺžiť morskú cestu tam aj späť vo svojom voľnom čase, možno oboplávanie ostrova a na blížiace sa strmé útesy (nie príliš veľa, a to vždy s dobrým slova zmysle), presunúť do ostatných dvoch ostrovov, ktoré tvoria malé súostrovie, moláre a Molarotto, alebo vás trochu, ukolísať vĺn a slnenie v mori.

Potom, čo ste sa rozhodli, ako sa pohybovať, a to buď cestou attraccherete prístavu Tavolara, uprostred najväčšieho zálivu ostrova.

Lebo tu bude čakať na neodvratný slávnu čistú vodu vo svete Sardínie, krásne a pohodlné pláži, dve reštaurácie a bar služby a ďalšie.

Okrem dobrej regeneračné obede pri mori a zdriemnuť na slnku, Tavolara Island ponúka pešie chodníky, obklopené zeleňou a vôňou prírody, sa dostať do miest, z ktorých môžete vidieť časť pobrežia, ktorá je v oproti ostrovu.