SardíniaSardínia je jedným z dvoch hlavných talianskych ostrovov, a tiež jeden z najrozsiahlejších.

Je to populárna dovolenková destinácia nielen pre Talianov, ale aj pre ľudí, ktorí tu prichádzajú z celého sveta.

Krištáľovo čisté more, mierna a svieža klíma, slnko po väčšinu roka, nedotknutá a divoká príroda, vôňa kríkov, jedlo a víno sú len niektoré prvky, vďaka ktorým táto krajina patrí k najlepším a najvyhľadávanejším dovolenkovým destináciam pre mnoho ľudí.

Na Sardínii existujú miesta, u ktorých sa zdá, že čas na ne nemal žiadny vplyv a zostali človekom nedotknuté:  jedny z najočarujúcejších prírodných scenérii na svete, ktoré vám vyrazia dych.

Vďaka tomu každý deň, ktorý tu strávite bude plný prekvapení a po návrate domov budete plný emócií pri rozprávaní priateľom o tomto mieste!

Prajeme vám príjemné čítanie! 

Ako sa dostať na Sardíniu

 

Loďou


Príchod na Sardíniu loďou je určite jedným z najpoužívanejších riešení pre ľudí, ktorí sem prichádzajú na dovolenku.

Spojenie s pevninou je zabezpečené každý deň po celý rok a počas leta rôzne spoločnosti ponúkajú obrovský počet ciest, každý deň v rôznych časoch s rôznymi cenovými ponukami i akciami.

Lode vyrážajú z Livorna a Janova, kde sa nalodíte a po relaxačnej pár hodinovej plavbe uprostred Tyrrhénskeho mora dosiahnete svoj cieľ.

Ak si chcete vyhľadať spojenia a rezervovať si miesta tu sú odkazy na rôzne spoločnosti:

www.moby.it - www.corsica-ferries.it - www.grimaldi-lines.com 

Všetky tri vyrážajú z oboch miest Livorna i  Janova.


 

Lietadlom
Ďalším spôsobom ako sa dostať na Sardíniu je sem priletieť.

Na severe Sardínie, existujú dve hlavné medzinárodné letiská spojené s odletmi z Bratislavy.

Prvé z nich je medzinárodné letisko "Costa Smeralda" Olbia, podchytené hlavne leteckou spoločnosťou SmartWings (www.smartwings.com).

Druhé, hodinu a pol jazdy autom od mesta Olbia, je medzinárodné letisko "Fertilia" v meste Alghero, kde zabezpečuje lety prevažne letecká spoločnosť  RyanAir (www.ryanair.com). 

Po dvoch hodinách letu, ktorý strávite v lietadle sa dostanete k vytúženému dovolenkovému cieľu – Sardínii.

Naša rada, ak ste sa rozhodli prísť na Sardíniu lietadlom, najlepšou možnou variantou je prenajať si auto od jednej z požičovní vozidiel, ktoré nájdete na oboch letiskách a rezervovať si ho dopredu na www.hertz.it alebo na www.rentalcars.com